In het Boshuus hoeft helemaal niets
Pauline, moeder van Loïs (3), schreef een column over haar eerste vakantie in het Boshuus, vakantiehuis van het Ronald McDonald Kinderfonds:
Nog voor we bij de voordeur zijn van het Arnhemse Boshuus, een van de drie vakantiehuizen van het Kinderfonds, zwaait de deur al open. Een lieve vrijwilliger heet ons hartelijk welkom. Onze 3-jarige Loïs duikt naar binnen en sjeest meteen door de gangen. Bij elk kleurrijk kunstwerk – gemaakt door kinderen – laat ze enthousiast van zich horen. Het is ons vanaf het eerste moment duidelijk: hier zijn wij én Loïs thuis.

Loïs heeft het syndroom van Down. Bij haar uit zich dat onder andere in impulsiviteit, ze ziet geen gevaar. Dat betekent dat wij elke nieuwe omgeving altijd moeten scannen op mogelijk gevaarlijke situaties, kleine trapjes en open deuren. Terwijl Loïs alleen nog aandacht heeft voor het poppenhuis in de speelkamer van het Boshuus, scannen wij daarom automatisch de ruimtes hier. En we zien meteen: hier kunnen wij ons ook ontspannen. Onze kleine doerak kan hier zelf lekker spelen, en niet zomaar weglopen. Een levensgroot verschil met andere vakantiehuisjes, waar Loïs vaak is gevallen over trapjes, en waar we altijd alert moeten zijn op wegloopgedrag.

Een uur later arriveren onze vrienden, met hun zoon Merijn. Net als Loïs heeft hij het syndroom van Down. Zodra ze elkaar zien, leven ze helemaal op en spelen, lachen en gebaren ze samen. Wij als ouders kijken met een gelukkig hart toe. Het is zo fijn dat je hier samen vakantie viert met andere gezinnen in eenzelfde situatie.
Terwijl wij van de speelkamer naar de prachtige snoezelruimte vol vogelgeluiden lopen, zien we de vrijwilligers die het vakantiehuis draaiende houden. Als er geen gasten aankomen, zijn ze druk met schoonmaak en onderhoud. En tussendoor hebben ze altijd tijd voor een praatje of lolletje met de kinderen. Zelfs als ze zien dat ik wat wit ben van vermoeidheid, volgt er een lieve raad en een opbeurende glimlach. Het doet ons goed om ons echt gezien te voelen. Al bij dat eerste bezoek besluiten we: het Boshuus wordt onze jaarlijkse traditie. En Loïs is het daar helemaal mee eens.
Pauline, moeder van Loïs (3)