247-round action2 family bed blokken calendar chevron-right-blue cup daynight zon-maan EnvelopeSimple euro facebook family family Combined Shape flipflops gaming gift-together geef-samen kado group group vrijwilliger hands heart hearts-2 bike run home-walk Fill 1 houses huiskamer map Path nachtzoen open %% projects Download QR-code rolstoel Fill 1 Combined Shape siblings Combined Shape sofa star star teddy time time train twitter Combined Shape washing-machine whatsapp youtube

Deel dit bericht

Opening nieuwe Huiskamer

Op 11 oktober gingen de deuren van onze nieuwe Ronald McDonald Huiskamer ‘de Kiezel’ open in het Radboudumc Amalia Kinderziekenhuis. De Kiezel, zo genoemd vanwege het futuristische, kiezelvormige uiterlijk, is te vinden in het hart van het ziekenhuis. In de Huiskamer kunnen ouders, broertjes en zusjes, even afstand nemen en ontspannen in de buurt van de afdeling waar hun kind is opgenomen. Of er samen met de patiёntjes tot rust komen in een huiselijke, warme sfeer, even weg uit de medische ziekenhuisomgeving.

Opening Huiskamer Nijmegen

General Manager Erny Boots: ‘De nieuwe Huiskamer is ruim opgezet, met een vrolijke speelhoek, gezellige zithoeken en een pantry. Onze vrijwilligers zorgen voor een warme huiselijke sfeer en bieden een luisterend oor.’

Unieke samenwerking
De nieuwe Huiskamer is het resultaat van een unieke samenwerking tussen het Radboudumc Amalia kinderziekenhuis en Ronald McDonald Huis Nijmegen. Dankzij tal van sponsoren is de Huiskamer gebouwd en ingericht. Het ontwerp is van EGM Architecten, het interieur is van de hand van binnenhuisarchitecten Thoben & Minten.

De Huiskamer bestaat uit drie verdiepingen, verbonden met een trap in het midden. De ingang is te vinden op de tweede verdieping, pal naast de Kinder-verpleegafdelingen. Daar is een ontvangstruimte waar tijdens openingsuren altijd een vrijwilliger aanwezig is om gasten te verwelkomen en wegwijs te maken. Op de eerste verdieping is een keuken, eet- en zithoek en een speelhoek voor de kleintjes. Op de tweede verdieping kunnen ouders zich terugtrekken.

Bekijk de video van de prachtige Huiskamer hier. 

Met deze nieuwe, bijzonder vormgegeven Huiskamer komt het totaal aantal Ronald McDonald Huiskamers in het Amalia Kinderziekenhuis op vier. De drie kleine Huiskamers op de afdelingen Neonatologie, Verloskunde en Kinder Intensive Care blijven gehandhaafd en zijn opnieuw ingericht in overeenstemming met de look en feel van de nieuwe Huiskamer.

Fotografie: Willy Lamers