247-round action2 family bed blokken calendar chevron-right-blue cup daynight zon-maan EnvelopeSimple euro facebook family family Combined Shape flipflops gaming gift-together geef-samen kado group group vrijwilliger hands heart hearts-2 bike run home-walk Fill 1 houses huiskamer map Path nachtzoen open %% projects Download QR-code rolstoel Fill 1 Combined Shape siblings Combined Shape sofa star star teddy time time train twitter Combined Shape washing-machine whatsapp youtube

Deel dit verhaal

Hardlopen

vanuit het hart

In mei vond de 29e editie plaats van de Leiden Marathon. Babette, vrijwilliger in de Ronald McDonald Huiskamer, trok die dag de stoute (hardloop)schoenen aan en liep tien kilometer met maar één doel: geld inzamelen voor Ronald McDonald Huis Leiden.
 

De Leidse Babette zou haar weekenden op vele manieren kunnen besteden, maar kiest ervoor om zich naast haar fulltimebaan in te zetten als vrijwilliger in de Huiskamer. “Om de week werk ik een zondagmiddag in de Daktuin en de Ouderkamers. Ik zie dit als een momentje van rust en de ideale manier om me in te zetten voor de samenleving. Als je ziet dat ouders en kinderen echt even bijkomen van alle hectiek, dan geeft dat veel voldoening.”

Vrijwilliger Babette loopt hard voor Ronald McDonald Huis Leiden

Spreekbeurt

“Ik wilde al langer vrijwilligerswerk doen, maar het kwam er steeds niet van. Tijdens een lange reis dacht ik ineens: nu ga ik actie ondernemen! Als kind hield ik een spreekbeurt over het Ronald McDonald Kinderfonds en in die tijd kreeg ik daarom een rondleiding in Huis Leiden. Met dit nog in mijn geheugen bezocht ik de website van het Huis en wat bleek: ze zochten vrijwilligers. Na een paar keer meelopen vond ik mijn plekje in de Daktuin, waar ik inmiddels al ruim twee jaar werk. Dit is een plek waar je echt ziet wat je inzet met mensen doet.”

Ambassadeur

“Een vriendin vroeg me mee te doen met de Leiden Marathon. Ik wist dat er gelopen kon worden voor het goede doel en dus stemde ik toe. Maar dan zouden we wel lopen voor Huis Leiden. Om nog meer naamsbekendheid te genereren, gooide ik op het werk een balletje op. Mijn collega’s voelden er wel wat voor om dit project te steunen en voor ik het wist werd het een heel ding. Met mij als ambassadeur werden er diverse acties gestart en meldden zich nog vier lopers aan bij het team van Huis Leiden.”